Technológie

Naša spoločnosť klasifikuje tri základné výrobné činnosti, ktoré na seba bezprostredne nadväzujú:

  1. Spracovanie plastových odpadov – technológia spracovania je založená na princípe triedenia, prania, drvenia, mletia a tepelnej úpravy na regranulát. Opotrebované fólie a výrobky z nich sa ako vstupná surovina triedením a praním zbavia hrubých nečistôt (papierové nálepky, lepiace pásky, špina atď.) a následne sa rozsekajú pomocou univerzálneho nožového drviča odpadov. Výstupným materiálom je plastová drť, ktorá sa tepelnou úpravou pretaví na regranulát.
  2. Výroba päťvrstvových fólii – technológia výroby fólie je založená na princípe roztavenia granulátov primárnych polymérov, prípadne zmesi s regranulátom. Vyfukovaním sa vyrába fóliová hadica, ktorá sa stáča do veľkých návinov. Rezaním, orezávaním a rolovaním sa fólia zhodnocuje na žiadaný výrobok alebo je možné použiť ju pre ďalšiu výrobnú činnosť.


Regranulačná linka
je určená na spracovanie plastového odpadu a následnú výrobu regranulátu. Linka spracováva bežný alebo pred-upravený plastový odpad na báze LDPE, HDPE, LLDPE.

Pracia linka – pri spracovaní odpadov je nutné rátať s ich čiastočným znečistením a preto spoločnosť zakúpila aj praciu linku. Jedná sa o zariadenie na spracovanie a odstránenie nečistôt z odpadovej fólie typu LLDPE, LDPE, HDPE, hrúbka fólie od 20 do 200 μm.

Extrudovacie linky sú určené na výrobu päťvrstvovej vyfukovanej fólie s možnosťou zapracovania regranulátu z odpadových fólií. Na linkách sa budú vyrábať rôzne typy PE fólie – zmraštivé, technické, potravinárske aj s tlačou a ďalšie na báze LDPE, HDPE, LLDPE.

Pozdĺžna rezacia linka – zariadenie na úpravu šírky návinu fólie na rolke formou rezania a na prevíjanie rolí s plastovou fóliou.

Zváracia linka I. slúži na výrobu zváraných výrobkov, zariadenie je určené na výrobu stohovaných a voľne ukladaných vreciek a plastových tašiek. Spracovateľné sú fólie vyrobené z LDPE. LLDPE, HDPE, ich zmesi, s prídavkom regranulátu.

Zváracia linka II. slúži na výrobu zváraných rolovaných vriec jednoduchých v dvoch dráhach, ale aj s uzavieracou páskou v jednej dráhe. Spracovateľné sú fólie vyrobené z LDPE, HDPE, LLDPE a ich zmesi, s prídavkom regranulátu, aditív a farebného koncentrátu.